Po czterech kolejkach spotkań Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej już tylko dwie drużyny mogą pochwalić się kompletem zdobytych punktów. Są to Jagiellończycy i Exact Systems Klub 54. Oba zespoły od samego początku należą do grona faworytów całych rozgrywek i znajduje to odzwierciedlenie w klasyfikacji. Co prawda Jagiellończycy w tabeli zajmują wyższą lokatę z przewagą trzech punktów nad Klubem 54 ale wynika to faktu, że Klub ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Za nimi w tabeli znajdują się Luminex, Budmix, OBI i Marex. Dziś wydaje się, że Jagiellończycy i Klub 54 walczyć będą o dwie pierwsze lokaty w trwającym sezonie a ww. cztery drużyny walczyć będą o ostatnią medalową pozycję. Nie dzielmy jednak tak wcześnie medali i tytułów bo drużyny nie rozegrały jeszcze nawet połowy rundy jesiennej nie mówiąc o rewanżowej rundzie wiosennej.
Z nadchodzących spotkań wpływ na czołowe miejsca w tabeli będą miały pojedynki Luminex-u z Jagielończykami, Budmix-u z Luminex-em oraz Klubu 54 z Jagiellończykami. Zwłaszcza ten ostatni mecz zapowiada się bardzo ciekawie bo decydować może o tym, która z drużyn zakończy zmagania rundy jesiennej na pozycji lidera.
Jak zawsze zapraszamy do oglądania spotkań „na żywo” oraz na późniejsze z nich relacje na naszej stronie www.mosir.pl. 

Terminy V kolejki oraz spotkań rozgrywanych awansem:
24.10
Exact Systems Klub 54 – Ziomki     5:4
(A. Żmuda-2, A. Janoszka-2, T. Kyzioł-sam — M. Oleśkiewicz-2, P. Bajor, T. Kyzioł)

Czasem mówi się, że w lidze angielskiej nie można przewidzieć wyniku, że ostatnia drużyna może wygrać i z liderem rozgrywek, ale w tym elemencie akurat nasza liga ALPN może z ligą angielską konkurować, a fakt ten potwierdza poniedziałkowy mecz Klubu 54 z Ziomkami, faworyt wydawał się oczywisty, ale to Ziomki strzelają pierwszą bramkę mając kolejne szanse na powiększenie dorobku bramkowego. Jednak i tak to Klubowi udaje się do przerwy mieć korzystny dla siebie wynik 2:1, ale to co po przerwie się działo to ile było do samego końca emocji, a przede wszystkim zaciętej walki na boisku to już dane było zobaczyć tylko obserwatorom meczu. Dość powiedzieć, że na 10 minut przed końcem jest na tablicy wyników której oczywiście tam nie ma 2:4 dla Ziomków i zapowiada się nawet nie mała, ale sensacja. Napór Klubowiczów dosłownie w samej końcówce (gol samobójczy pada na 2 min przed końcem meczu) pozwala im zachować jakże cenne 3 punkty. Tym razem przeważyć mogła tez szersza ławka Klubu 54, ale wielkie brawa dla przegranych, którzy pokazali że z pewnością trzeba się z Nimi liczyć.

komentarz do spotkania autorstwa Exact Systems Klub 54

Marex – Kozi i Przyjaciele    4:1
(J. Teodorczyk, F. Brzózka, M. Załucki, T. Dzierżyk — M. Kurek)

26.10
Luminex – Jagiellończycy – przełożony
Architube – OBI Zwd     0:2
(J. Szelka, K. Rogoźnik)

28.10
Exact Systems Klub 54 – Architube      5:1
(P. Sławuta-3, K. Galant, Jurij Durczyk — D. Flak)

Kozi i Przyjaciele – Budmix     8:6
(K. Suliński-6, D. Olejniczak, W. Ciszewski — M. Kowalczyk-4, M. Kubanek, W. Kasiński)

2.11
Amator – Kozi i Przyjaciele    3:0  wo.

Ziomki – Marex     3:5
(P. Heliński-2, P. Ziemba — M. Załucki-4, A. Głąb)

4.11
Amator – Marex    5:6
(L. Hudziak-3, P. Wojnowski, Ma. Makuch — F. Brzózka-3, A. Głąb-2, M. Mańko)

Exact Systems Klub 54 – Jagiellończycy    2:3
(P. Kowalczyk, Ł. Radosz — M. Węgrzyński-2, J. Wąsowicz)

Skip to content