CS PSP Mistrzem Amatorskiej Ligi Siatkówki

W piątkowy wieczór w Hali Sportowo-Widowiskowej „Polonia” odbyły się ostatnie, decydujące spotkania ALS w sezonie 2022/2023.
Na bocznym boisku oglądaliśmy spotkania o miejsce 5 oraz 7. W tym pierwszym Projekt 42-200 Zakholding.pl pokonał Fizjoterapię Miodek 2:1, ale już po pierwszym secie było wiadomo, że to Fizjoterapia cieszyć się będzie z piątej lokaty na koniec sezonu.
W meczu o 7 miejsce Gmina Konopiska odrobiła straty z pierwszego meczu, wygrała z Servecomem 2:0 i zakończyła swój udział w lidze na siódmej lokacie.
Na sektorze centralnym Hali Polonia poznaliśmy natomiast medalistów bieżących rozgrywek. W spotkaniu o trzecie miejsce Wkręt-met dopełnił formalności, pokonał Prez-Met Kamienicę Polską 2:0 i sezon zakończył z brązowymi medalami.
W wielkim finale emocje mieliśmy jedynie w pierwszym secie. Majkon Jedność Mykanów świetnie rozpoczął ten mecz, praktycznie przez cały set prowadził z przewagą kilku punktów, ale CS PSP była cierpliwa i mozolnie odrabiała straty. Konsekwentna gra drużyny Jacka Gawrońskiego sprawiła, że set zakończył się wygraną CS PSP 26:24. To był kulminacyjny moment tego dwumeczu, gdyż w drugiej odsłonie drużyna z Mykanowa nie była w stanie nawiązać walki z przeciwnikiem. Gładkie zwycięstwo do 14 i złote medale powędrowały do Strażaków.
Po spotkaniu finałowym na boisku głównym odbyła się ceremonia zakończenie rozgrywek.
Najlepsze drużyny całego sezonu otrzymały z rąk Dariusza Pomady – Wójta Gminy Mykanów oraz Marcina Świtały – Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie Pamiątkowe Puchary oraz okolicznościowe medale. Pozostałe drużyny otrzymały podziękowania za udział w rozgrywkach. Nagrodzony został również MVP sezonu.