W sobotę, 6 maja w Hali Sportowo – Widowiskowej „Polonia” odbył się turniej Częstochowa Volley Cup 2023 jednostek miejskich. Po Częstochowa Futsal Cup to druga tego typu impreza sportowa skierowana do pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Częstochowy.
W rywalizacji wzięło udział 7 następujących drużyn:

  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A w Częstochowie
  • Urząd Miasta Częstochowy
  • Straż Miejska w Częstochowie
  • Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie / Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Sobuczynie Sp. z o.o.
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie S.A.
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie / Hala Sportowa Częstochowa Sp. z o.o.
  • Oczyszczalnia Ścieków „WARTA” S.A. w Częstochowie

Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym,” więc wszystkie zespoły musiały rozegrać po 6 spotkań, praktycznie bez żadnych przerw, a spotkania odbywały równocześnie na trzech boiskach. Mimo tak wymagającej formuły, turniej przyniósł wiele ciekawych i emocjonujących spotkań a walka o trzy czołowe lokaty trwała do ostatnich gwizdków sędziów. Najważniejsze, że oprócz sportowych emocji rywalizacji towarzyszyła również dobra zabawa i przyjacielska atmosfera, zarówno na boisku jak i poza nim.
Ostatecznie trzy czołowe miejsca w turnieju wywalczyły odpowiednio: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie występujący wspólnie z Halą Sportową Częstochowa Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie S.A. Warto wspomnieć, że żadna z czołowych drużyn nie ustrzegła się porażki a 1 i 2 drużyna zdobyły po tyle samo punktów, odniosły taką samą ilość zwycięstw, miały taki sam stosunek setów zdobytych do straconych i o końcowej klasyfikacji decydował stosunek małych punktów. Sprawę wygranej rozstrzygnęły dokładnie 4 małe punkty. O tyle mniej w całym turnieju stracili zwycięzcy w porównaniu do drugiego zespołu.
Wszystkim uczestnikom turnieju, zarówno zwycięzcom jak i tym niżej sklasyfikowanym gratulujemy postawy na boisku i dziękujemy za udział w zawodach.

Na zakończenie Częstochowa Volley Cup 2023 wszystkie drużyny otrzymały z rąk Jarosława Marszałka – Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy, Roberta Jasiaka – Naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, Tomasza Łuszcza – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Janusza Danka p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie okolicznościowe podziękowania a trzy najlepsze drużyny pamiątkowe puchary.

Klasyfikacja końcowa Częstochowa Volley CUP 2023 jednostek miejskich przedstawia się następująco:

1. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie / Hala Sportowa
Częstochowa Sp. z o.o.
2. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A.
w Częstochowie
3. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie S.A.
4. Urząd Miasta Częstochowy
5. Straż Miejska w Częstochowie
6. Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie / Częstochowskie
Przedsiębiorstwo Komunalne w Sobuczynie Sp. z o.o.
7. Oczyszczalnia Ścieków „WARTA” S.A. w Częstochowie

Organizatorzy turnieju:
Miasto Częstochowa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie

Do pobrania

Skip to content