Jagiellończycy po kilku latach przerwy znów mistrzami Amatorskiej Ligi Piłki w Częstochowie. O tytule zadecydował ostatni pojedynek pomiędzy dwoma czołowymi drużynami rozgrywek, tj.: Jagiellończykami a Klubem 54.
Klubowi do mistrzostwa wystarczał remis, Jagiellończycy aby zdobyć wymarzone złote medale musieli to spotkanie wygrać.
Całe spotkanie było bardzo emocjonujące. Jagiellończycy wychodzili na prowadzenie a za chwilę Klub 54 wyrównywał. I tak wszystko trwało do wyniku 3:3 i do 49 minuty spotkania. Na ostatni celny strzał Grześka Nowaka na dwie minuty przed końcem spotkania Klubowi już zabrakło czasu na odpowiedź. Po stronie Jagiellończyków zapanowała wielka radość a Klub 54, trochę zawiedziony i tak pokazał swoją klasę, szczerze i wymownie gratulując „Jagiellonom” – swoim przeciwnikom na boisku ale kolegom poza nim.
Dodajmy, że trzecie miejsce w całych rozgrywkach zdobył Luminex, który w końcówce sezonu prezentował się bardzo dobrze i niewiele zabrakło tej drużynie do wyższej lokaty.
Bezpośrednio po meczu Jagiellończyków z Exact Systems Klub 54 Jędryka odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i medali najlepszym drużynom ALPN sezonu 2022/2023. Trzy czołowe drużyny otrzymały z rąk Janusza Danka – p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary i okolicznościowe medale. Statuetka dla najlepszego strzelca sezonu kolejny raz trafiła do Grzegorza Nowaka z Jagiellończyków.

Wszystkim uczestnikom rozgrywek dziękujemy za kolejny, pełen emocji sezon.