Latem z częstochowskim UKS MORKA najmłodsi uczą się podstaw żeglowania. Przez całe wakacje klub wyszkoli ok. 300 młodych wilków morskich.

W Parku Wypoczynkowym Lisiniec UKS MORKA oficjalnie zakończył się kolejny turnus letniej akcji nauki podstaw żeglowania, korzystania ze sprzętu ratunkowego w akwenach oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Adeptom i adeptkom żeglarstwa instruktorzy przemycają także treści związane np. ze zdrowym odżywianiem czy też ekologią. Zajęcia odbywają się w ramach dwóch ,,obozów” – Camp Lisiniec i Camp Poraj.

W zakończonych 21 lipca turnusach wzięło udział ok. 80 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Podczas spotkania podsumowującego tę pierwszą żeglarską przygodę, prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Piotr Grzybowski pogratulowali kursantkom i kursantom, na których czekały również prezenty ufundowane przez Urząd Miasta. Obecny był także prezes klubu UKS MORKA Częstochowa, Janusz Kołodziejczuk.

Szkolenie młodych żeglarek i żeglarzy połączone jest z bezpłatnym Programem Edukacji Żeglarskiej PGE PolSailing, czyli największym w kraju, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji tej dyscypliny realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami przy udziale środków ministerialnych.

To nie koniec letniej przygody z UKS MORKA, bo już w poniedziałek ruszyły kolejne turnusy. Przez całe wakacje odbędzie się ich łącznie 20 (dopołudniowe i popołudniowe), a na wilki morskie zostanie wyszkolonych blisko 300 uczestników.

Urząd Miasta Częstochowy w tym roku dofinansował turnusy ,,Lato pod żaglami’’ kwotą 10 tysięcy złotych.

na podstawie informacji UM Częstochowy i UKS MORKA

Galeria zdjęć

w galerii: zakończenie turnusów 21 lipca 2023 (fot. Łukasz Kolewiński – UM Częstochowy) 

Skip to content