W dniu 8 października o godz. 15.00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie już jedenasty raz odbył się Bieg Godzinny, który już od kilku lat odbywał się w dwóch kategoriach – bieg Rekreacyjny i bieg PROFI.
Obie kategorie biegały razem – uczestnicy PROFI biegli na trzech wewnętrznych torach, a uczestnicy biegu rekreacyjnego na pozostałych. Kolejny raz okazało się, że taki podział biegu jest trafiony i pozwala na sprawne przeprowadzenie całej imprezy w fantastycznej atmosferze. Na torach wewnętrznych biegły uczestniczki i uczestnicy zaprawieni już w bieganiu, którzy mieli swój plan na ten bieg. Na pozostałej części bieżni zobaczyć można było m.in. całe rodziny oraz grupy przyjaciół, którzy aktywność fizyczną chcieli połączyć ze spędzeniem wspólnie wolnego czasu. Na bieżni zobaczyć można było również dzieci, które wystartowały w biegu rekreacyjnym. Najmłodszy zawodnik pokonał ten dystans leżąc wygodnie w wózeczku, który dzielnie pchali na zmianę biegający rodzice. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszystkim dopisały humor oraz pozytywny nastrój i energia. Wszystkim, którzy pojawili się tego dnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym serdecznie dziękujemy i gratulujemy osiągniętych wyników.
Ogółem w Biegu Godzinnym wzięło udział ponad 130 osób. Troje najlepszych zawodniczek i zawodników, którzy pokonali tego dnia najdłuższy dystans w ciągu godziny otrzymało pamiątkowe medale i atrakcyjne nagrody. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników Biegu rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów Biegu.

Wśród kobiet najlepszymi okazały się:
1. Katarzyna Bajek (31 okrążeń, 12,4 km)
2. Magdalena Mazur (30 okrążeń, 12 km)
3. Nina Łyko (29 okrążeń, 11,6 km)

Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się:
1. Adrian Pytlarz (40 okrążeń, 16 km)
2. Piotr Nowak (40 okrążeń, 16 km)
3. Tomasz Michalczyk (40 okrążeń, 16 km)

Poniżej do pobrania znajdują się szczegółowe wyniki biegów rekreacyjnego i PROFI.
Organizatorami Biegu byli Miasto Częstochowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa.
Partnerem tegorocznego Biegu Godzinnego był sklep sportowy Decathlon Poczesna za co serdecznie dziękujemy.
Zapisy oraz elektroniczny pomiar czasu i odległości zagwarantowała firma www.ZmierzymyCzas.pl

Wyniki – PROFI

Wyniki – Rekreacja

Skip to content