W pierwszym pojedynku drugiej kolejki spotkań Ligi-40 latków skazywana na pożarcie Gmina Rędziny mocno postawiła się wyżej notowanej drużynie Poczesna&Blachownia Klimas&Klimas. Przyniosło to efekt w wygraniu pierwszego seta, później jednak podrażnieni faworyci nie dali większych szans Rędzinom, wygrywając całe spotkanie 2:1. Warto jednak odnotować zdobyty do klasyfikacji punkt przez Gminę Rędziny.
Wyrównany przebieg miało drugie niedzielne spotkanie pomiędzy Volley a Servecom o czym świadczą wyniki setów. Dobra postawa Volley na nic się jednak zdała bo więcej zimnej krwi w końcówkach obu części gry zachowali zawodnicy Servecom, którzy odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach, tym razem zgarniając jednak komplet punktów.
Dużo bardziej zaciętego pojedynku spodziewaliśmy się pomiędzy Automanią Mikrus Mykanów a Galerią Jurajska Team. Tymczasem Automania, po słabszym początku pierwszego seta, w dalszej części spotkania nie pozostawiła przeciwnikowi żadnych złudzeń, pewnie wygrywając obie partie do 17.
Przed nami trzecia kolejka spotkań, w której każde spotkanie powinno być interesujące. W chwili obecnej ciężko wskazać zdecydowanych faworytów poszczególnych pojedynków. Wszystko zależy od dyspozycji dnia a często również od składu w jakim drużyna pojawi się na parkiecie. Pełniejszy obraz układu sił w rozgrywkach będziemy mieli po zakończeniu I rundy spotkań, czyli pod koniec grudnia.