Niedziela 28 stycznia, to czwarta seria spotkań w XXIX już edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, gdzie czternaście zespołów walczy o miano najlepszej w roku 2024. W grze o miejsca I – VI, które dają możliwość walki o wielki finał nadal pozostaje sporo drużyn, a każda kolejna seria spotkań udowadnia nam, że prawdopodobnie do ostatniej kolejki będziemy mogli cieszyć się emocjami, jakie serwują nam zawodnicy w tegorocznej edycji. Wspominaliśmy już wcześniej, że sporo było wymian zawodników pomiędzy zespołami, co tylko podniosło nam poziom całych rozgrywek a dzięki temu, każdy mecz przynosi nam, albo niespodzianki, albo bardzo dobre widowisko sportowe.

Nie inaczej było w minioną niedzielę. Jędryka Klub 54 goni czołówkę po nieudanym początku rozgrywek, odrabia straty i po rozegraniu kolejnych dwóch meczy, dopisuje do swojego konta komplet punktów. Podobnie jak jedni z faworytów rozgrywek – Furnipol, który najpierw rozprawił się po zaciętym meczu z Tadex CNC (zawodnicy Tadexu pokazali się z bardzo dobrej strony) a następnie wraz z drużyną ZIB Bernat dali jedno z najlepszych spotkań jakie mogliśmy podziwiać w tym roku. O zwycięstwie zdecydowała bramka strzelona po rozegraniu rzutu wolnego przez Dawida Jankowskiego, który idealnie wrzucił piłkę do będącego pod bramką Adriana Pluty, a ten na trzy sekundy przed syreną kończącą spotkanie umieścił piłkę w siatce. Zwycięstwo smakuje zapewne bardzo dobrze, szczególnie, że ostatnie minuty Funipol grał w osłabieniu po otrzymaniu przez jednego z zawodników drugiej żółtej kartki, a napór zdeterminowanych zawodników ZIBu był bardzo intensywny i niebezpieczny. Brawa dla obu zespołów! Życzymy sobie jak najwięcej takich spotkań.
Dwa zwycięstwa na swoje konto doliczył też rozpędzony Romtrans DK, który w dwóch meczach, aż 16 razy umieszczał piłkę w siatce swoich rywali, a duet Rokosa – Kotyl, przy wsparciu kolegów z drużyny był nie do zatrzymania.

Warto wspomnieć też o pięknych trafieniach, jakie mogliśmy oglądać w Hali Sportowo – Widowiskowej „POLONIA”. Na wyróżnienie tego dnia na pewno zasłużyli: Piotr Nabiałczyk, pełniący tego dnia funkcję bramkarza, który wyszedł ze swojego pola podczas meczu z Tadex CNC po czym oddał strzał z dystansu, piłka po uderzeniu od wewnętrznej strony słupka wylądowała w bramce przeciwnika. Drugie wyróżnienie to gol Kamila Dzioby z Przeterminowanych, który w polu karnym zachował się jak doświadczony snajper, obdarzony do tego niesamowitą techniką, mimo zamieszania pod bramką ze stoickim spokojem przerzucił piłkę nad bramkarzem Abstynenta a kibice jego zespołu podziękowali mu za to trafienie niesamowitym dopingiem i przyśpiewkami. Trzecia bramka, która oczarowała wszystkich zgromadzonych tego dnia na trybunach to rajd Sebastiana Kotyla z Romtrans DK. Tego dnia Sebastian zdobył pięć bramek, ale jedna była szczególnej urody. Po otrzymaniu piłki Sebastian, przeprowadził ją pomiędzy swoimi rywalami przez prawie całe boisko na końcu skutecznie umieszczając ją w bramce drużyny przeciwnej.

Po raz kolejny podczas meczy na bocznym sektorze odbywały się animacje piłkarskie przygotowane przez Football Academy, która będzie z nami na każdej kolejce „oldbojów” w godzinach 14.00 – 16.00, aż do zakończenie ligi. Serdecznie zachęcamy wszystkich, młodych kibiców to aktywnego udziału z zajęciach.

Teraz czeka nas weekend przerwy i wracamy z kolejnymi meczami w dniu 11 lutego. Rozpoczynamy pierwszy mecz o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy do Hali „Polonia”, wstęp bezpłatny.

Wyniki spotkań z 28.01.2024 r.:

Jędryka Klub 54 Exact Systems – MK Team 4:0
(Y, Druchyj-2, T. Kowalczyk-2)

Orlikowscy Team – Tadex CNC 2:4
(R. Jaczyński, P. Nabiałczyk — T. Rusiniak-2, A. Starczewski, P. Bajor)

Jędryka Klub 54 Exact Systems – Przeterminowani 3:1
(A. Janoszka, W. Turek, br. sam. — P. Łyszczarz)

Amator – Orlikowscy Team 1:4
(J. Paprotny — R. Jaczyński-2, D. Kluczny, R. Mączka)

Gmina Kłomnice – MK Team 3:6
(M. Małolepszy-2, P. Urbaniak — M. Kubanek-3, M. Skoczek, T. Kowalczyk, R. Cierpiński)

Furnipol – Tadex CNC 3:1
(D. Jankowski, J. Cianciara, A. Pluta — T. Rusiniak)

Przeterminowani – Abstynent 4:2
(P. Łyszczarz-2, A. Cichoń, K. Dzioba — T. Stefański, br. sam.)

Amator – Romtrans DK 1:10
(L. Hudzik — S. Kotyl-4, J. Rokosa-4, D. Kotkowski, D. Michalik)

Gmina Kłomnice – Jagiellończycy 1:2
(M. Małolepszy — G. Nowak, M. Węgrzyński)

Furnipol – ZIB Bernat 4:3
(J. Cianciara-2, A. Pluta-2 — J. Jarczok-2, C. Baryła)

Koral Recykling Kłobuck – Abstynent 3:1
(G. Edelman-2, R. Jędrysiak — F. Brzózka)

Fundacja AK-BUD Bo Warto – Romtrans DK 3:6
(K. Galant-2, P. Jankowski — J. Rokosa-3, S. Kotyl, B. Kardas, D. Zięba)

ZIB Bernat – Jagiellończycy 3:0
(C. Baryła, D. Kotas, A. Bogucki)

Koral Recykling Kłobuck – Fundacja AK-BUD Bo Warto 0:4
(P. Jankowski-2, P. Kowalczyk, K. Galant)

Terminy kolejnych spotkań:

11.II. – Niedziela – (14 spotkań)
10.00 – 17.00

godz.
10.00 Amator – Gmina Kłomnice
10.30 Furnipol – Koral Recykling Kłobuck
11.00 Gmina Kłomnice – Fundacja AK-BUD Bo Warto
11.30 Amator – ZIB Bernat
12.00 Przeterminowani – Furnipol
12.30 Orlikowscy Team – Koral Recykling Kłobuck
13.00 MK Team – Fundacja AK-BUD Bo Warto
13.30 Tadex CNC – ZIB Bernat
14.00 Przeterminowani – Jagiellończycy
14.30 Orlikowscy Team – Romtrans DK
15.00 MK Team – Abstynent
15.30 Jędryka Klub 54 Exact Systems – Tadex CN
16.00 Abstynent – Jagiellończycy
16.30 Jędryka Klub 54 Exact Systems – Romtrans DK

Wszelkie informacje na temat Ligi Futsalu, w tym: wyniki, statystyki, dostępne są na stronie poświęconej rozgrywkom: https://mosir.pl/liga-futsalu-o-puchar-prezydenta-miasta-czestochowy-2024/

Skip to content