W niedzielę, 25 lutego zakończył się I etap rozgrywek w Lidze Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. O trzy ostatnie miejsca w ćwierćfinałach, dające możliwość walki o zwycięstwo w całym turnieju rywalizowało aż pięć drużyn, tj. Jędryka Klub 54 Exact Systems, MK Team, Jagiellończycy, Gmina Kłomnice i ZIB Bernat. Przypominamy, że już tydzień temu bezpośredni awans do półfinałów wywalczyły sobie drużyny Furnipolu i Romtransu-DK. Pewna udziału w ćwierćfinale była natomiast Fundacja AK-BUD Bo Warto.
Pierwszy poważny krok do ćwierćfinałów zrobili zawodnicy Gminy Kłomnice pokonując Tadex CNC. A że w kolejnym meczu MK Team tylko zremisował z Amatorem, to Kłomnice stały się już pełnoprawnym ćwierćfinalistą tegorocznych rozgrywek. Kolejnym ważnym spotkaniem był pojedynek Ak-Budu z Jagiellończykami. Początek spotkania należał do AK-Budu, który szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Jagiellończycy nie poddali się i dzięki determinacji i poświęceniu jeszcze w pierwszej połowie spotkania doprowadzili do wyrównania, by w drugiej części gry przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Warto podkreślić, że „Jagiellonów” do awansu do ćwierćfinału poprowadził tego dnia bardzo dobrze dysponowany Robert Janus.
Przed ostatnim niedzielnym pojedynkiem pozostała więc już tylko jedna niewiadoma. O ostatnie wolne miejsce w ćwierćfinale w bezpośrednim pojedynku rywalizowali zeszłoroczni finaliści rozgrywek, tj. Jędryka Klub 54 Exact Systems i ZIB Bernat. Klubowi 54 wystarczał remis, ZIB spotkanie musiał wygrać. Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Początek drugiej części również nie przyniósł bramek. Między 18 a 21 minutą ZIB strzelił jednak dwie bramki, znacznie przybliżając się do upragnionego awansu. Klub 54 szybko odpowiedział bramką kontaktową, następnie wycofał bramkarza i do końca spotkania desperacko dążył do wyrównania. ZIB mądrze się jednak bronił i utrzymał prowadzenie do końca pojedynku co oznacza, że Klub 54 na pewno nie obroni w tej edycji rozgrywek zdobytego rok temu mistrzostwa, co jest największą niespodzianką I etapu rozgrywek.
Warto jeszcze zaznaczyć, że drugi rok z rzędu z tytułu Króla Strzelców cieszyć się może Jacek Rokosa z Romtransu, który do bramki rywali trafił 24 razy.
Już w najbliższą niedzielę, 3 marca w Hali Sportowo – Widowiskowej „POLONIA” rozpoczną się zmagania II etapu rozgrywek. Na boisku zobaczymy półfinalistów w spotkaniach o miejsca 11-14 i 7-10 oraz ćwierćfinalistów w spotkaniach o miejsca 1-6. Będą to pojedynki, w których musimy poznać zwycięzców. Pierwszy z nich rozpoczynamy o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy!

Wyniki spotkań z 25.02.2024 r.:

Orlikowscy Team – Przeterminowani 0:1
(P. Łyszczarz)

Tadex CNC – Gmina Kłomnice 1:3
(T. Rusiniak — M. Małolepszy, M. Politański, Ł. Kołdziejczyk)

MK Team – Amator 0:0

Abstynent – Furnipol 0:3 wo.

Romtrans DK – Koral Recykling Kłobuck 6:0
(S. Kotyl-2, J. Rokosa-2, D. Michalik-2)

Jagiellończycy – Fundacja AK-BUD Bo Warto 5:2
(R. Janus-3, W. Góra, M. Węgrzyński — R. Hajduk, P. Kowalczyk)

Jędryka Klub 54 Exact Systems – ZIB Bernat 1:2
(W. Turek — R. Brzeziński, A. Bogucki)

Terminy kolejnych spotkań:

03.III. – Niedziela – (6 spotkań)
10.00 – 13.00

godz.

10.00   półfinał o miejsca 11-14:  Przeterminowani – Abstynent
10.30   półfinał o miejsca 11-14:  Koral Recykling Kłobuck – Amator
11.00   półfinał o miejsca 7-10:  Jędryka Klub 54 Exact Systems – Tadex CNC
11.30   półfinał o miejsca 7-10:  MK Team – Orlikowscy Team
12.00   ćwierćfinał o miejsca 1-6:  ZIB Bernat – Fundacja AK-BUD Bo Warto
12.30   ćwierćfinał o miejsca 1-6:  Jagiellończycy – Gmina Kłomnice

Wszelkie informacje na temat Ligi Futsalu, w tym: wyniki, statystyki, dostępne są na stronie poświęconej rozgrywkom: https://mosir.pl/liga-futsalu-o-puchar-prezydenta-miasta-czestochowy-2024/

Skip to content