W niedzielę, 3 marca uczestnicy Ligi Futsalu przystąpili do drugiego etapu rozgrywek. Tego dnia w Hali „Polonia” odbyły się spotkania półfinałowe o miejsca 11-14 i 7-10 oraz spotkania ćwierćfinałowe o miejsca 1-6. Już pierwszy pojedynek dnia przyniósł wszystkim sporo emocji, bo w pojedynku Przeterminowanych z Abstynentem do rozstrzygnięcia konieczne były rzuty karne. Po regulaminowym czasie gry ta tablicy widniał wynik 2:2 jednak karne lepiej strzelali Przeterminowani i to oni zagrają w rundzie finałowej o 11 pozycję. Za przeciwników będą mieli Koral Kłobuck, który w drugim niedzielnym spotkaniu dosyć pewnie pokonał Amatora.
W półfinałach o miejsca 7-10 górą byli Jędryka Klub 54 Exact Systems, który pokonał Tadex CNC oraz MK Tem, który zwyciężył z Orlikowskimi.
Wszyscy czekali jednak na dwa najważniejsze tego dnia pojedynki, tj. ćwierćfinały o miejsca 1-6, w których ZIB Bernat rywalizował z Fundacją AK-Bud Bo Warto a Jagiellończycy zmierzyli się z Gminą Kłomnice. Pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy ZIB-u i AK-BUD-u. Po pięciu minutach gry z prowadzenia cieszyć się mógł ZIB, jednak odpowiedź AK-BUD-u była natychmiastowa i to Fundacja prowadziła po pierwszej połowie 2:1. W środkowej części drugiej połowy AK-BUD podwyższył jeszcze prowadzenie ale zaraz ZIB wycofał bramkarza, stworzył przewagę i strzelił kontaktową bramkę. W końcówce ZIB dalej ryzykował, jednak AK-BUD umiejętnie to wykorzystał, strzelając kolejne bramki, zapewniając sobie awans do półfinału, w którym czeka już na nich Romtrans DK.
Podobny przebieg miał drugi ćwierćfinał pomiędzy Jagiellończykami a Gminą Kłomnice. Tu pierwsi na prowadzenie wyszli Jagiellończycy. Kłomnicom udało się jednak pod koniec pierwszej połowy doprowadzić do wyrównania. W drugiej części gry Grzesiek Nowak wyprowadził Jagiellończyków na dwubramkowe prowadzenie ale Gmina się nie poddała, na dwie minuty przed końcem złapała kontakt z rywalami i wycofała bramkarza starając się stworzyć przewagę pod bramką Jagiellończyków. Ci jednak umiejętnie się bronili, utrzymali korzystny wynik do końcowego gwizdka i awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z najlepszą drużyną rundy zasadniczej – Furnipolem.
W najbliższą sobotę, 9 marca w Hali Sportowo – Widowiskowej „POLONIA” rozegrane zostaną spotkania finałowe Ligi Futsalu 2024. Rywalizacja rozpocznie się od godziny 12.00 a na początku zobaczymy spotkania o dalsze pozycje w turnieju. Prawdziwe emocje czekają nas od godziny 14.30, kiedy to rozpoczną się półfinały. Mecz finałowy zaplanowany jest na godzinę 17.00, a bezpośrednio po nim odbędzie się ceremonia zakończenia rozgrywek. Serdecznie zapraszamy!

Wyniki spotkań z 03.03.2024 r.:

półfinał o miejsca 11-14
Przeterminowani – Abstynent 2:2, k. 3:1
(S. Porochnicki, P. Łyszczarz — Ł. Kotas, T. Stefański)
Koral Recykling Kłobuck – Amator 6:0
(G. Edelman-3, W. Zając-2, br. sam.)
półfinał o miejsca 7-10
Jędryka Klub 54 Exact Systems – Tadex CNC 3:1
(J. Druczyk, W. Turek-2 — P. Bajor)
MK Team – Orlikowscy Team 6:3
(J. Kostarczyk-2, R. Cierpiński-2, M. Skoczek, S. Knysak — R. Mączka-2, P. Nabiałczyk)
ćwierćfinał o miejsca 1-6
ZIB Bernat – Fundacja AK-BUD Bo Warto 2:6
(A. Bogucki, G. Góra — K. Galant-3, B. Radler, R. Hajduk, P. Kowalczyk)
Jagiellończycy – Gmina Kłomnice 3:2
(G. Nowak-2, J. Wąsowicz — A. Franc, M. Komorowski)

ok. godz. 17.40 – ceremonia zakończenia turnieju

Wszelkie informacje na temat Ligi Futsalu, w tym: wyniki, statystyki, dostępne są na stronie poświęconej rozgrywkom: https://mosir.pl/liga-futsalu-o-puchar-prezydenta-miasta-czestochowy-2024/