Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej Amatorskiej Ligi Siatkówki sezonu 2023/2024 pewni gry w półfinałach w fazie play-off są: Majkon Jedność Mykanów, Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej i Progres Projekt 42-200. Dwie ostatnie z ww. drużyn zmierzą się w półfinale ze sobą natomiast Mykanów pozna przeciwnika po rozstrzygnięciach piątkowych spotkań.
Szansę na ostatnie premiowane grą w półfinale miejsce mają trzy drużyny: Prez-Met Kamienica Polska, VB Ecoport Team i Grom Poczesna. W najgorszej sytuacji znajduje się Kamienica Polska, bo mimo iż zajmuje przed ostatnią kolejką czwarte miejsce to w piątek będzie pauzować i jej los zależy od wyników spotkań Ecoportu i Poczesnej. Kamienica pozostanie na czwartym miejscu jeżeli Ecoport nie zdobędzie żadnego punktu w meczu z Konopiskami, jednocześnie Poczesna nie może zwyciężyć z Alfą za trzy punkty. Ecoportowi do udziału w półfinale potrzeba zdobycia jednego punktu (jednego seta) bez względu na pozostałe wyniki. Poczesna marząc o półfinale musi liczyć, że najpierw Konopiska pokonają 2:0 Ecoport a później w takim samym stosunku pokonać Alfę. Oba spotkania odbędą się w Sali Sportowej „Częstochowianka”.
Nie mniej ciekawie będzie również w Hali Sportowej Częstochowa gdzie spotkają się Majkon Jedność Mykanów z CS PSP czyli finaliści z poprzedniego sezonu. W pierwszej rundzie górą był Mykanów więc strażacy na pewno będą chcieli się zrewanżować.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej na parkietach zobaczymy:

15.03.2024 – 18 kolejka
Hala Sportowa Częstochowa
g. 19.00 CS PSP – Majkon Jedność Mykanów
g. 20.00 Progres Projekt 42-200 – AZS Częstochowa

Sala Sportowa „Częstochowianka”
g. 19.00 Gmina Konopiska – VB Ecoport Team
g. 20.00 Alfa Volley – Grom Poczesna

pauza Prez-Met Kamienica Polska

Wszelkie informacje na temat ALS, w tym: wyniki, statystyki, dostępne są na stronie poświęconej rozgrywkom: https://mosir.pl/amatorska-liga-siatkowki-sezon-2023-2024/

Skip to content