W piątkowy wieczór w Hali Sportowo-Widowiskowej „Polonia” odbyły się ostatnie, decydujące spotkania ALS w sezonie 2023/2024.
W spotkaniu o trzecie miejsce CS PSP dopełniła formalności, pokonała VB Ecoport 2:0 i sezon zakończyła z brązowymi medalami.
W wielkim finale kwestia mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęła się już w pierwszym secie. Przypominamy, że tydzień wcześniej w pierwszym spotkaniu finałowym Progres Projekt pokonał Majkon Mykanów 2:0 i w drugim pojedynku wygranie jednego seta gwarantowało Projektowi złote medale. Od samego początku spotkania widać było, że Progres Projekt zmobilizowany przystąpił do rywalizacji, chcąc rozstrzygnąć sprawę mistrzostwa najszybciej jak się tylko da. Mobilizacja i dobra dyspozycje tego dnia przyniosły upragniony efekt bo po zwycięstwie w pierwszej partii 25:19 zawodnicy Progresu Projekt odtańczyć już mogli na środku boiska zdobyte mistrzostwo.
W dalszej części spotkania na parkiecie pojawili się zawodnicy rezerwowi aktualnego już mistrza i ostatecznie ostatni pojedynek sezonu 2023/2024 zakończył się zwycięstwem Mykanowa w stosunku 2:1.

Po spotkaniu finałowym odbyła się ceremonia zakończenie rozgrywek. Najlepsze drużyny całego sezonu otrzymały z rąk Krzysztofa Matyjaszczyka – Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Marcina Świtały – Zastępcy Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary oraz okolicznościowe medale. Pozostałe drużyny otrzymały podziękowania za udział w rozgrywkach. Nagrodzony został również MVP sezonu.

Klasyfikacja końcowa Amatorskiej Ligi Siatkówki – sezon 2023/2024
1. Progres Projekt 42-200
2. Majkon Jedność Mykanów
3. CS PSP
4. VB Ecoport Team
5. Gmina Konopiska
6. Prez-Met Kamienica Polska
7. Grom Poczesna
8. Alfa Volley
9. Eco Team AZS Częstochowa
MVP sezonu: Patryk Ligocki – Majkon Jedność Mykanów

Wszelkie informacje na temat ALS, w tym: wyniki, statystyki, dostępne są na stronie poświęconej rozgrywkom: https://mosir.pl/amatorska-liga-siatkowki-sezon-2023-2024/

Skip to content