Szanowni Klienci,

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie informuje, że od 20 do 29 maja Park Wodny Częstochowa będzie nieczynny.

Podczas przerw technologicznych trwają prace porządkowe i naprawcze, których nie jesteśmy w stanie wykonać w trakcie normalnego funkcjonowania obiektu. Chcąc sprostać wymaganiom, standardom oraz mając na uwadze zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące warunków sanitarno-higienicznych oraz jakości wody na pływalniach jesteśmy zobowiązani wykonać szereg czynności, w tym najbardziej czasochłonnej wymiany wody w nieckach basenowych.

W trakcie przerwy technologicznej, oprócz gruntownego sprzątania niecek, czyszczony jest również obszar wokół niecki, szorowane płytki, fugi, myte fasady szklane znajdujące się na dużych wysokościach do których konieczne jest rozkładanie specjalistycznego sprzętu, dokładnie doczyszczane i dezynfekowane są szatnie i natryski. W okresie przerwy wykonujemy przeglądy i prace konserwacyjne takich urządzeń jak: pompy wody, pompy powietrza, filtry wody, wentylatory, a także drobne prace remontowe. Jest to bardzo intensywny czas na obiekcie bowiem wykonujemy wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie zrobić, gdy z obiektu korzystają nasi klienci. Zdajemy sobie sprawę, iż jedną z najważniejszych kwestii oprócz bezpieczeństwa jest czystość na pływalni i bezwarunkowo musimy stosować się do wytycznych GIS. Przerwę technologiczną można porównać do „porządków świątecznych” jakie robimy we własnych domach. Niby sprząta się regularnie przez cały rok, ale raz na jakiś czas chyba w każdym domu organizowane są gruntowne porządki.

Czas jaki potrzebny jest na przeprowadzenie przerwy technologicznej w głównej mierze podyktowany jest tym, iż samo spuszczanie wody z niecki oraz jej ponownie napełnienie zajmuje kilka dni. W między czasie doczyszcza się ściany i dno niecek. Jak woda już jest w nieckach basenowych nie oznacza, że od razu spełnia ona kryteria umożliwiające korzystania z niej. Po pierwsze musi się nagrzać, a po drugie sprostać wymogom Sanepidu (badania bakteriologiczne i chemiczne). Po uzupełnieniu wody w basenie rozpoczyna się proces filtracji, uzdatniania i ogrzewania wody, który z uwagi na jej ilość trwa kilka dni. Po uzyskaniu odpowiednich parametrów wody, musi ona zostać jeszcze przebadana, a jej dobra jakość potwierdzona badaniami Sanepidu. Dopiero po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych czynności możemy udostępnić basen naszym klientom, aby mogli bezpiecznie z niego korzystać.

Skip to content